Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Jádro křesťanství (Re: Prvotní hřích a Kristus)

Od: Anonym: zsk---.lanservis.cz )
Kdy: 12. 04. 2010 20:52
Předmět: Re: Jádro křesťanství (Re: Prvotní hřích a Kristus)

Uživatel Evangnetu Petr Tomášek napsal(a):
 Kazatel ČCE Jakub Dvořák napsal(a):  > Tak to už je zase příliš silné kafe na mě. Ve shodě s novozákonním  > svědectvím musím na jedinečnosti a neopakovatelnosti Ježíšovy oběti  trvat.    Jenže ono i to „novozákonní svědectví“ je  „mythos“. (A nutno dodat dobrý mythos a osobně nemám  potřebu na něm něco měnit).    Ovšem musím říct, že jste mě neskutečně nasral svým postojem, který de  facto exkomunikuje kohokoliv, kdo by se pokusil zformulovat své  křesťanstvím pomocí jiného „mythu“ – např. v rámci  rozhovoru s jinými náboženstvími, v rámci feministické teologie, atp. To mi  přijde neuvěřitelně zabedněné a úzkoprsé. Že takovým způsobem argumentují  lidé typu pana Dostpivy jsem si už zvykl, ale že tak argumentuje i teolog,  který si hraje na vyrovnaného a osvíceného je na mě prostě příliš silné  kafe…    > Není to pouze funkční mythos    O „funkčním“ mythosu nebyla řeč, to mi podsouváte…    >, případně zaměnitelný (tak to snad nemyslel ani  > Bultmann, ale už se ho nezeptáme, ačkoliv si i posmrtně založil e-mail.  > Možná vstal z mrtvých a bude tím novým mythem).    Lze se ovšem snadno podívat do jeho spisů. Bohužel já na to v nejbližších  měsicích nebudu mít čas…  
Zavítal jsem sem náhodou. Žasnu,že někdo z teologů (?) píše i sprostě. Navíc naprostý chaos v názorech. Co to má být feministická teologie? Směšné, pomíjivé, módní - k čemu by mi to bylo, když se ptám na něco podstatného? Asi tady nic pro sebe nenajdu. Škoda.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód