Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Opravdu živá víra?

Od: Anonym: Jiří Deštenský <> ( ---.karneval.cz )
Kdy: 16. 03. 2008 10:33
Předmět: Re: Opravdu živá víra?

Vážený příteli, bratře, není opravdu problém, abych se zde s ostatními podělil o své náhledy a názory na otázky víry. Ovšem takto se diskuze vést nedá. Mám na mysli to, jak reaguješ na můj první příspěvek. Vyslovil jsem několik závažných otázek na současnou situaci v ČCE jak se mi na základě mých vlastních zkušeností jeví, a Ty místo abys na ně nějakým věcným, konkrétním a konstruktivním způsobem reagoval, tak na otázku odpovídáš otázkou. To je všeobecně považováno přinejmenším za nezdvořilé. Promiň, že to napíši poněkud tvrději. Tvoje reakce je ukázkou demagogického myšlení, ukázkou myšlení toho, kdo není schopen a možná ani ochoten odpovídat na nepřijemná fakta, která se přímo dotýkají jeho slabin a místo obrany volí útok. Jak jsem řekl, nebude pro mne vůbec problém diskutovat zde na téma víry v těch souvislostech, jak vyplývají z mého prvního příspěvku, ale musím vidět, že diskutuji s lidmi, kteří jsou schopni dívat se objektivně, nezaujatě a hlavně tolerantně. Neboť by bylo vrcholem nabubřelosti a pýchy myslet si, že námi (vámi) poznaná pravda je ta jediná a pravá. To už by vyšlo nastejno, jako kdyby někdo tvrdil, že Pána Boha má přečteného jako slabikář. Chceš-li v tomto rozhovoru pokračovat, přidám se velice rád, ale nejprvě bych si rád přečetl přímou reakci na to, co jsem napsal v úvodním textu k tomuto tématu. JD

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód