Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Sčítání 2021

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 02. 05. 2021 19:51
Předmět: Re: Sčítání 2021

Ladislav Cajthaml napsal(a):
 Polák: Je mi vás moc líto, že jste nucen žít společně s námi v civilizaci,  které se podařilo vymýtit mnohé nemoci a očkováním, vyspělou medicínou a  sociálním státem dosáhnout toho, že každé narozené dítě má velmi velkou  naději, že se dožije dospělosti a dokonce i seniorského věku. Že se před  narozeným dítětem otevírá hlubší a pestřejší existence než se stát od  dětství mechanickou silou v zemědělství. Což je realita do počátku XX.  století. Ostatní kromě vás bych ale litoval, pokud by jim podobný  civilizační standard dopřán nebyl. - A samozřejmě vychovat, zaopatřit,  inspirovat dítě v tomto kontextu znamená poněkud náročnější logistiku než  udělat si deset dětí, to je jasné. S hraním Playstation běžte k šípku,  Playstation přenechejme vám osobně.    "Statisticky je tradiční rodina jediné správné řešení pro přežití  českého národa" - přežití českého národa žádná biblická hodnota není, v  evangeliu se o přežití českého národa a vůbec jakéhokoli národa nic nepíše.      "Proto je ta správná interpretace dnes tak důležitá, je potřebná, ale  je potřeba ji předat nezkalenou různými liberálními trendy (teď to obrátíte  proti mně)" - interpretace je buď koherentní nebo není. Když ji předáte  "nezkalenou různými liberálními trendy", předáte ji zkalenou zase  jinými trendy, o dost povážlivějšími. Interpretace nezkalená trendy  neexistuje, vyplývá to z jejího vztahu k žité praxi. Tohle by ale mělo smysl  sdělovat někomu, kdo o přesvědčivou interpretaci biblického textu nějak  vážněji usiluje anebo může usilovat. Do podobných podniků se vy raději vůbec  nepouštějte, s dovolením.
Budu se pouštět do podniků, které mi připadají správné, do toho mi Vy s Vašimi podivnými názory nebudete nijak zasahovat. Tu nezkalenou interpretaci jsem myslel jednak na nás, ale hlavně samozřejmě pro faráře, pastory, kazatele. Mysleme především na ně, předávat výživný "duchovní pokrm" je dnes obtížnější než dřív, protože nezřídka lidé nepřichází "hladoví" ,ale přecpaní informacemi různé kvality a relevance.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód