Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: nediskuse

Od: Anonym: Jarda <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 01. 03. 2021 18:34
Předmět: Re: nediskuse

Já nejsem v pozici, v které bych nějak mohl měnit poměry v ČCE, protože jsem na spodku pyramidy. Taky k tomu, co jsem napsal, nikoho nehodlám nutit - pouze sebe. A když to u sebe vynutím, tak to bude plodné minimálně v mém nejbližším okolí a tedy to nebude symbolické. Jde o tzv. "zametání před vlastním prahem" a je dobré tím začít. Sice to vypadá banálně, ale kdekdo to nedělá a já (občas? často?) taky ne.
K celkové atmosféře v ČCE se nijak nemůžu vyjádřit. Někdo píše, že je strašná, já mám zkušenosti opačné (ale jsou to jen zkušenosti v jednom sboru a člen staršovstva nejsem). Když to porovnáváte s normalizací, co tedy navrhujete? (možná jste to tady už psal a já to nečetl).
Napsat "Chartu 21" a doručit ji synodní radě, synodu a všem konventům?
Vyvolat ve sboru hlasování, aby zástupci našeho sboru na synodu tomu udělali přítrž?
Hlasovat nohama a ČCE opustit? (to je mimochodem v mnoha životních situacích dobrá metoda, někdy jediná rozumná, takže tu rozhodně nezavrhuji)
Napsat článek na internet, do Českého bratra nebo do Protestanta: Kdekdo říká, že v ČCE je blbá atmosféra, tak toho koukejte nechat?
Vystoupat ve strukturách vzhůru a měnit to shora? V ČCE ale nikdo neoplývá biskupskými a pežskými pravomocemi.
Počkat, až nositelé špatné atmosféry vymřou?
Smířit se s tím?
Něco jiného?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód