Co na evangnetu chybí

Diskuse o všem, co by bylo dobré na Evangnetu mít a co jak se k tomu dobrat.
Technické připomínky zaznamenejte prosíme ve foru "Připomínky k provozu serveru"

Odpověď na příspěvek: Re: seznamka?!

Od: Anonym: Jiří Deštenský <> ( ---.karneval.cz )
Kdy: 14. 04. 2008 19:56
Předmět: Re: seznamka?!

Vážený příteli, víš co je na tom nejlepší? Kdyby ČCE vydala všechny moudrosti světa, tak faráři budou pořád svoje ovečky strašit věčným peklem. Mohu zodpovědně prohlásit, že žádné takové osvícené myšlenky, jaké zde cituješ, jsem nikdy z kazatelny neslyšel. Naopak jsem si velice často říkal - já jsem se snad ocitnul ve 14. století. Docela trefně vystihnul křesťanskou doktrínu Alfred Rosenberg - "Kdyby idea křesťanství stoprocentně zvítězila, tak tu máme svět s milióny lidí bez vlastností, udržovaných v poslušnosti přesnými dávkami strachu z pekelnéo ohně. No, řekni sám, je třeba k tomu ještě něco dodávat? To je totiž přesné. Je totiž velice zajímavé, že církev se začala chovat umírněněji v době, kdy byla zbavena své absolutní moci. Zajímavá shoda náhod,že? A ještě k těm stigmatům. Zkus sejmout z nejmenovaných národů stigmata jako např. - holocaust, gulagy, monstrprocesy… mám jmenovat dál? Za sto let to bude, vážený příteli, stále živé. V některých věcech totiž paměť lidstva funguje setsakramensky dobře.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód