Co na evangnetu chybí

Diskuse o všem, co by bylo dobré na Evangnetu mít a co jak se k tomu dobrat.
Technické připomínky zaznamenejte prosíme ve foru "Připomínky k provozu serveru"

Odpověď na příspěvek: Re: Podiv

Od: Anonym: Jiří Deštenský <> ( ---.karneval.cz )
Kdy: 14. 04. 2008 15:35
Předmět: Re: Podiv

Vážně nevycházím z údivu. Jak můžeš klást takovou otázku, a výše citovat z mého příspěvku. Tak pro ujasnění pojmů a dojmů ocituji ze tvé citace: "…musíte je hledat tam, kde duchovní společenství resp. její představitelé, nemá prostor ke zneužití své moci. Kde již z podstaty svého duchovního nazírání nelze formulovat toto společenství jako instituci." Napsal jsem snad jasně - nelze formulovat toto společenství jako instituci. Tím je snad řečeno vše podstatné, ne? Je opravdu tak těžké představit si okruh lidí, přátel, které sdružuje nevyslovené duchovní klima, všichni vědí, že ve svých životech stojíme před něčím velkým, co nás přesahuje, co nelze vměstnat do slov, ale ani do žádné organizace, ti lidé se spolu scházejí při nejrůznějších příležitostech, třeba si na návštěvě vypít lahev vína, poklábosit si, předávají si nejrůznější obohacení ať jsou čerpána z dálněvýchodní filosofie, ze současného umění, z osobních zkušeností atd. atd. Nemusejí přece vůbec mluvit o víře podle nějakých pravidel, tradic, žijí svůj život, chtějí ho prožít plodně, zajímavě a chtějí být prospěšní těm druhým. Je to málo? Mě osobně to bohatě stačí a naplňuje mě to, stýkám-li se s lidmi, se kterými jsem naladěn na stejnou strunu. A naplňuje mě to mnohem více, než když jsem neděli co neděli poslouchal mentorování pana faráře.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód