Co na evangnetu chybí

Diskuse o všem, co by bylo dobré na Evangnetu mít a co jak se k tomu dobrat.
Technické připomínky zaznamenejte prosíme ve foru "Připomínky k provozu serveru"

Odpověď na příspěvek: Re: Podiv

Od: Anonym: Jiří Deštenský <> ( ---.karneval.cz )
Kdy: 16. 03. 2008 18:16
Předmět: Re: Podiv

Já bych viděl v tomto problému ještě jeden aspekt, a musím bohužel říct aspekt, který doprovází celé křesťaství po celé věky, a tím je pokrytectví. Kážou vodu a pijí víno - i tímto příměrem se dá vyjádřit podstata jednoho z největších náboženství na světě. Bohudíky mohu tyto věci posuzovat zvenčí, z odstupu, neboť jsem před časem z ČCE vystoupil, právě pro poznání neskutečného pokrytectví, které doprovází toto náboženství na všech úrovních. Křesťané si hrají na něco co nejsou a nikdy nebudou a na ožehavé problémy mají po ruce vždy dostatek alibistických argumentů a odpovědí. Oblíbeným argumentem je např. "Všichni jsme hříšní, ale skrze víru v Krista nám bude odpuštěno." Nad takovým přístupem k vlastní zodpovědnosti či spíše nezodpovědnosti za vlastní život se mi skutečně dělá špatně. Věř a hřeš - takhle fikaně to vymyslel Luther a v duchu této teze směle nenáviděl Židy. Opravdu milující náboženství následovníků Ježíše. Kdyby dnes chodil Ježíš po Zemi, musel by se doslova zhrozit co z jeho odkazem udělali tzv. křesťané. A mohli bychom pokračovat, ale má to cenu? Fanatiky přesvědčovat nelze, ti musejí buďto dostat pořádně přes hubu aby procitli, nebo rovnou vymřít, to je nejspolehlivější. Amen

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód