Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra & zajištěnost

Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 13. 02. 2016 16:09
Předmět: Re: Víra & zajištěnost

Pořád si nerozumíme. Bůh nabízí bezpečí, jelikož v jiném jménu než Ježíš není spasení, nikde není bezpečí než u Boha. To hmatatelné rukama co je nejbezpečnější je Písmo. Více než katechismy, neboli hledání rozdílů v učení denominacích. Nic více jsem nepsal. Já nemluvil nikdy o bezpečí ve smyslu dlouhověkosti, zdraví, majetku, pohodlí, závětří..velmi dobře vím, že nebude učedníka nad Mistra. Rozhodnutím a následováním Krista získáváme jedinou záruku, která pod nebem je. Podle vás se vírou zříkáte záruk, vidíte a já věřím, že rozhodnutím pro Krista jsem bezpečí/záruky získal. Zatím je bezpečí skryto jen v naději,ale běžím, abych získal cenu připravenou pro vítěze. Ano, toto bezpečí může znamenat útrapy, pronásledování, smrt těla, rozchvátáni majetku….ale kdo ztratí život pro Krista, ten jej získá. To je ta záruka. Ohledně Kaina používáte spekulace. Písmo o ničem takovém nehovoří. Nečteme o tom, že by Kain činil vše správně, nečteme, že by toužil po Bohu, Kain přinesl oběť z nejlepšího. Toužil však po Bohu? Když po někom toužím a on přijde, tak se těším, raduji, pokud je vyšší než já, tak mu sedím u nohou a radostně mu naslouchám a s radostí poslechnu. Kain slovo od Boha ignoroval, Bůh mu několikrát ukazoval na svoji podstatu, ale Kain zůstal zatvrzelý a nepochopil co mu Bůh říkal ať před vraždou nebo po ní. Proti jakým pravidlům Bůh věnoval zájem Abelovi? Šlo o Boží pravidla? Ty Kainovi sám objasňoval, aby i Kain mohl být zachráněn, ale Kain se nepokořil a Boží pravidla odmítl.Genesis 4:7 Toužit po Bohu, milovat Jej znamená následovat a poslouchat (to není pustit mechanické vlny zvukovodem do ucha), ale odpovědět jako Samuel, tady jsem Pane, slyším a poslouchám, nebo Abraham.. Janovo evangelium je hodně jiné než jiná evangelia, to vím, ale nevím co je gnostismus.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód