Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Pane Vejvodo, přestaňte urážet a kecat

Od: Anonym: David Protest---.8-3.cable.virginmedia.com )
Kdy: 02. 08. 2012 21:38
Předmět: Pane Vejvodo, přestaňte urážet a kecat

Nevyznáte se v tom ani trochu. Já doma textus receptus mám a mám jeho doslovný překlad. To že vy ho nemáte a nečtěte je vaše věc a vaše vina. Aspoň zde prosím vás neodrazujte lidi aby se nad tím zamysleli. Nechci vám odpovídat dlouze protože vím, že se nad tím stejně nezamyslíte jako jste se odmítl zamyslet nad sobotou. Nevím který z keců vám mám vytknout dříve. Snad začnu tím, že byste si alespoň mohl dát tu jednoduchou práci a podívat se do ekumenické Bible kolik překladatelů z kterých církví bylo přítomno a z katolické cirkve jich tam bylo hodně na to, že to bylo vydáváno za dílo evangelíků. Mimoto se používala katolická Vulgáta, která je prokazatelně falešná. Je mi jedno čím to vokecáte, ale Vulgáta je falešná a žádný z protestantských reformátorů ji nepoužíval. Všichni používali textus receptus a podle vás byl Bůh tak blbý, že dovolil, aby textus receptus byl jakožto nejspolehlivější text používán po skoro dvě tisíciletí a až někdy na konci devatenáctého století dovolil aby se našlo něco věrohodnějšího, co bylo vytaženo z odpadkového koše kdesi v zapadlém klášteře? Váš Bůh je blbec, to jako bez pardonu.
Jistě bych vám mohl sdělit spoustu důležitých veršů o které přicházíte, když nečtete texus receptus, jenže vy o ně nemáte žádný zájem a když vám je sdělím tak se na ně nepodíváte- počítám (stejně jako vy). S Biblí Kralickou jste taky vedle, ta obsahuje vše, co je v textu receptu zatímco Vulgáta ne. Vulgáta má stejné chyby jako sinajský kodex. Stačí Bibli kralickou porovnat s textem receptem a zjistíte, že po obsahové stránce v ní je vše, jediné rozdíly jsou nutné jazykové odchylky, které jsou typické pro všechny překlady. To odpadlého protestanta ale stejně nebude zajímat. Nevíte nic o kritických textech, nevíte ani, že oproti textu receptu jevjich tak málo, že tvoří jen malilinkatý zlomeček ze všech manuskriptů a nevíte ani kde vznikly a kým byli napsány a kým byli objeveny a propagovány. A už vůbec nevíte co o tom psali protestantští biblisté. A nedozvíte se to protože vás to nezajímá. Tak laskavě mi neodpovídejte a neodvádějte pozornost od mého komentáře. Já se tu snažím něco sdělit a na prověřené kecaly jako vy, kteří se dělají chytrými, nemám čas, tak se mi do toho nepleťte.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód