Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Byl Ježíš gnostik?

Od: Anonym: David Protest---.8-3.cable.virginmedia.com )
Kdy: 19. 11. 2011 13:00
Předmět: Re: Byl Ježíš gnostik?

"Milý" pane Tomáši, je mi líto, jestli se vás nějak dotklo, co jsem o vás napsal, ale nechápu jak sem můžete vůbec psát takové otázky jako zda byl Ježíš gnostik. To je taková blbost. A vůbec většina vašich otázek jsou blbosti ale nevyjadřoval jsem se k nim až dokud jsem neviděl tento vrchol blbosti. Je tu ale jiný ateista, nějaký "Jim" a ten sem dává otázky, které jsou relevantní a na některé z nich jsem zde jako jediný odpověděl protože dávají smysl a nikdo jiný schopen odpovědět nebyl. Ano, šířím lásku a toleranci. Nejsem ale tolerantní k úmyslné blbosti, to v žádném případě a dokud si to neuvědomíte, tak nečekejte, že se k vám budu chovat miloučce. Já chci šířit lásku k pravdě a toleranci k ochotě přemýšlet. Jsem tolerantní v tom smyslu, že nebudu nikomu brát jeho myšlenky ani mu kvůli nim nadávat a už vůbec ne ho napadat, čili jsem cele tolerantní k jakýmkoli postojům. Neuznávám ale převrácenou představu tolerance, která tvrdí, že nesmíte proti ničemu protestovat, zvednout hlas ani říct svůj názor. To není tolerance, to je despocie a anarchie zároveň. Jsem tedy tolerantní ve všem co se týká práv člověka říct svůj názor a šířit svoje myšlenky, nejsem ale tolerantní k tomu, když budou takové myšlenky a názory ovlivňovat mé soukromí a mou osobu ve směru, který nechci ani v tom, když se budou projevovat zásahy do mého myšlenkového schématu někde na diskusním fóru (což je váš případ). Tím chci říct, že sice uznávám, že máte právo je prezentovat a to právo já podporuji, ale netoleruji, když by mi někdo chtěl vyčítat, že na takovéto myšlenky reaguji a upřímně napíšu, co si o nich myslím. Na to mám zase právo já a mám právo vyjádřit a prosazovat své mmyšlenkové schéma, aniž bych tím upíral někomu jinému jeho práva a svobody.
Nejsem tedy, žádný inkvizitor, nikomu neubližuji ani nikomu nic nezakazuji, jenom říkám co si myslím. Pokud vám to vadí, tak jste to vy, kdo není tolerantní, protože považujete za svoje právo tvrdit kraviny ale nepovažujete za právo druhého, říct o vás, že jste blbec. Takový člověk je podle vás inkvizitor. Jak ubohé a nízké. Přemýšlejte o tom.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód