Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Krásný příklad lidového ateismu

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 02. 11. 2011 15:55
Předmět: Re: Krásný příklad lidového ateismu

Ondra G napsal(a):
 Kdybych se Vás pokusil parafrázovat, řekl bych, že Váš přístup - lidový  ateismus - končí tam, kde začíná logika. Tím nechci snižovat ani Vás, ani  lidový ateismus, protože tento proud vychází z praktické zkušenosti a mnohé  lidi vede ke slušnému životu. Z pohledu křesťana je to jeden z odrazů Božího  zákona v lidském srdci. Problém je v tom, zda by to nechtělo přeci jen  zabrousit do "vyššího poznání" - ve smyslu zkušenosti s Bohem.
Děkuji za vaši reakci i názor. Mohl byste mi, prosím, sdělit, kde se ono "vyšší poznání" (zkušenost s Bohem) dá sehnat? Myslíte, že bych měl zaskočit do některého z křesťanských kostelů a tam požádat přítomného pastýře o deset deka, nebo půl kila vyššího poznání? Něco jsem o tom slyšel, že si tam lidé chodí pro rozhřešení, pro svoji dávku spásy, pro odpuštění, pro milost Boží atd. Snad bych tam dostal i to vyšší poznání když budu vzorně klečet při zpovědi nebo při modlitbě, když budu více než jiní klopit kajícně zrak k zemi, když budu na sebe plivat špínu jaký jsem nehodný a hříšný člověk, který je méně než červ a vůbec si nezaslouží boží lásku. Možná bych pak získat tu zkušenost s Bohem o které se zmiňujete. Promyslím to. Akorát mě dělá problémy věřit v Boha, který sám sebe přibil na kříž, aby zachránil lidi před sebou samým. Takže pokud nevíra v takového Boha je znakem lidového ateismu, pak jsem lidový ateista.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód