Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Mariino panenství a homosexualita

Od: Anonym: Jim---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 09. 08. 2011 11:38
Předmět: Re: Mariino panenství a homosexualita

Zdeněk napsal(a):
 No proto to nemůžete pochopit, protože nic nevíte. Tak se ptá každý  nevěřící, když se poprvé v životě potká s někým věřícím a má možnost se na  něco zeptat. Teď jde o to, zda se chcete něco dozvědět, anebo se jen  posmívat. Pokles členstva u ČCE je odhad můj, a to čistě subjektivní.  Přehlédl jste však předcházející komentář, že ČCE se nezplundrovala ani tak  teologií, jak tady hrdě trumfujete, nýbrž tolerováním uvolněných mravů, mezi  nimiž je např. homosexuální deviace, která představuje kontext uvedené  diskuze.
Víte, pane Zdeňku, ono je velice jednoduché napsat – No proto to nemůžete pochopit, protože nic nevíte. A já se vás na tomto místě ptám – "A co víte vy?" Vzpomínám si na jednu biblickou hodinu, kde jsme se právě bavili o Mariině panenství, neposkvrněném početí atd. A víte jakou na to měl odpověď náš studovaný pan farář? "To je boží tajemství." Tak tenkrát vpodstatě uzavřel diskuzi. Takhle se totiž s oblibou odpovídá na všetečné otázky, na které není, co si budeme nalhávat, racionální odpověď. A berte, prosím, v úvahu, že dnešní člověk už není ochoten slepě věřit pod hrozbou věčného zatracení. Dnešní člověk se ptá a bude se stále ptát. A jestliže církev nenajde důvěryhodné odpovědi na kontroverzní otázky, tak, lidově řečeno, spláče nad vejdělkem. Dnes je totiž důstojné a hodné člověka, aby Boha hledal nejen srdcem, ale také hlavou. A jde to velice dobře dohromady. Chce to pouze jediné. Umět se nekompromisně rozloučit s pohodlným sebeklamem, kterým si tradiční věřící nalhávají sami sobě, že někdo za ně jejich spasení vyřeší. To byla kdysi úžasná věc, opakuji znovu – byla kdysi. Svět se pootočil od té doby přece jenom o něco dál. A není vůbec náhoda, že církve, ve své většině, ztrácejí v současné době své členy. Nemůžete totiž od průměrně přemýšlejících lidí požadovat, aby oddělili své současné vzdělání, své současné poznání světa od své víry. Aby svět ve kterém žijí vnímali očima 21. století a svoji víru očima středověku. Budete mi možná tvrdit že to tak jde. Samozřejmě jsou takoví jedinci kteří si dostatečně neuvědomují, že i víra zobrazuje stupeň poznání a takoví spočinou v lůně církve a nechají se i nadále ohlupovat nelogickými paradoxy. Proto nemáte pravdu v tom, že se ČCE nezplundrovala teologií nýbrž jakýmsi tolerováním uvolněných mravů. Znám některé sbory ČCE a nikde jsem nezaznamenal, že by byla nějaká smířlivost k homosexuální deviaci, máte-li na mysli chování sexuálně orientovaných jedinců, které zakládá podstatu kriminálního činu. Něco jiného je tolerance homosexuality jako takové, tedy vrozené odlišné sexuální orientace. Tam je tolerance plně namístě.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód