Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: protestantské hledisko?

Od: Uživatel Evangnetu Pavel Duchan <>
Kdy: 09. 02. 2011 09:47
Předmět: Re: protestantské hledisko?

Tak znovu a jinak. Stát má církvím vrátit majetek a k tomu přihodit 83 miliard. Jak už psal Jarda Pechar, jen výnosy z církevního majetku na kterém stát hospodaří, toto číslo (83 mld.) společně s výdaji, které stát na církve do dnešní době měl, pokryjí. Nikdo se nezmiňuje, že část majetku, který patřil církvi, stát rozprodal. I v tomto pohledu „nevěřící“ neplatí ze svých daní nic. Pak je tady jiná story – že je stát mizerný hospodář a neschoval si korunku do matrace. Takže se rozhodl, že tento dluh bude splácet. A že jej chce splácet 60let. Nevím jak moc znáte cenu peněz, ale kdybyste mi dlužil 10 korun před 60ti lety a dal mi je dnes, nelíbilo by se mi to, protože bych si za ně rozhodně nekoupil srovnatelné množství zboží (v ekonomii se, pokud se nepletu, počítá hodnota peněz na tzv. vážený košík). Takže se peníze musí ochránit před inflací. Proto je na konci to veliké číslo 270 miliard. A to číslo by si měl stát vyříkat s voliči, kteří by se jej měli ptát „milý státe, kde jsou ty peníze? Proč církev nevyplatíš hned a ať si táhnou!“ Je to otázka kladení zodpovědnosti na ta správná místa.
Co se „práva na nevěření“ týká – tady by to bylo na dlouhou debatu. Pootevřu Pandořinu skříňku, když řeknu, že „nevěřit“ je stejně přirozené jako být homosexuál – vůbec. Tedy že stát podporuje to přirozené (víru a heterosexuální rodiny) je jenom správně. Ale chápu, že tohle téma nemá smysl otevírat, jen se Vám snažím ukázat, proč Vaše argumenty v tomto ohledu prostě nejsem ochoten přijmout. Snad i proto se mi Vaše myšlenka protestantské podpory sekulárního státu prostě nezdá.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód