Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: konfirmace

Od: Anonym: petr <> ( ---.244.broadband5.iol.cz )
Kdy: 25. 12. 2007 11:34
Předmět: Re: konfirmace

:-) děkuji za odpověď, jěště jsem si ale říkal, že dnes prakticky není možnost zjistit, jak například probíhají bohoslužby a jiné církevní "tradice", možná to zní hloupě ale je potřeba si uvědomit, že dnes lidé nemají k víře a církvi takový vztah jako dříve. Dnes je toto podle mého bráno spíše jako rodiná tradice, do kostela chodí rodiny kde se víra pěstuje po několik generací, kdežto dříve se příslušnost k církvi brala jako společenská, řekněme nutnost, která naneštěstí vymizela s dobou. Možná tím někoho naštvu ale přijde mi, že se církve(bez rozdílu) staly nepřístupné, nepřístupné pro lidi z rodin které nejsou přímo věřící ale přesto jeden z jejich čelnů má o toto zájem. Podle mého dnes panuje ve společnosti strach z "trapasů" /přijdu do kostela a nevím co tam dělat ale strašně mě to zajímá a rád bych tam šel ale …/. Ono to opravdu zní hloupě ale pro lidi kteří se chtějí řeněme duševně začlenit to dnes opravdu není lehké,zvláště pak v pozdějším věku. Vaše odpověď se dá celkem předpovědět, "Pokud má někdo opravdu zájem, cestu si najde". Byť toto není přímo dotaz a není ani ve správné části webu, uvítám každou reakci, děkuji.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód