Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: mariologie

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 31. 10. 2020 20:56
Předmět: Re: mariologie

Kazatel ČCE Aleš Wrana naps al(a):
 Jirko, nekritizoval jsem tady evangelikalismus obecně, ale na konkrétních  bodech, které se v diskusi objevily. Asi stále jsou to věci, které souvisí s  důrazem na autoritu Bible. Teď u otázky křtu za mrtvé se mi ukázalo, jak  děravé je vaše pojetí, co znamená, že je něco "biblické". - A u  předešlé naší otázky, mariologické: neposkvrněné početí přijmete, protože to  je podle Bible, proti stálému panenství už budete argumentovat z pozice  rozumu. A abych tohle dořekl: pro mou víru není učení o stálém Mariině  panenství zvlášť důležité. Spíše mne zamrzelo, že máte potřebu hádat se s  katolíky, že vykládají "pohádky", a ještě se divíte, že s vámi o  tom diskutovat nechtějí - asi proto, že jim připadáte jako rozumář, navíc  rozpolcený, jeden zázrak přijmete, druhý, který podle nich z toho prvního  vyplývá, příkře odmítnete.
V tomto se pořád nechápeme- je jasně psáno, jak byl Kristus počat- z Ducha Božího. Dále je jasně psáno, že měl sourozence, jejichž otcem byl Josef (předpokládejme že Maria jiného muže neměla, nic o jejich zvláštním početí také nečteme). Nechápu v čem jsem rozpolcený, v čem je ohledně Kristovy rodiny problém?? Nikde se v Písmu nepíše celoživotním panenství Kristovy matky, žádná tajemství ani nejasnosti nejsou.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód