Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Dotaz na faráře

Od: Anonym: Lojza---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 24. 06. 2020 15:02
Předmět: Re: Dotaz na faráře

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Asi teď půjdu dále, než to tazatel zamýšlel. Ale myslím, že je rozdíl mezi  pochopit a pochopit. Jedna věc je empatie, a v tom jsou mnozí naší faráři  dobří, někteří se i zvlášť školí různými psychoterapeutickými školeními.  Dobře tak. Druhá věc je ovšem pochopit ve smyslu namočit se do životní  situace druhého ("i poznal Adam svou ženu Evu"), pochopit tak, že  když rozpoznám nespravedlnost např. v sociální situaci druhého, budu s  nasazením vlastních sil usilovat o nápravu. A tady musím i sebekriticky  říct, že tohle asi umíme málokdy. Pathos sociální práce nám dost chybí. -  Např. máme Diakonii, protože víme, že církev má charitativní práci  podporovat, ale podle mé zkušenosti v ní sami evangelíci moc pracovat  nechtějí, většina míří profesně "výš". - Anebo se to možná pozná  na našem přístupu k bezdomovcům. Zajdou asi do lecjakého sboru, určitě  dojdou za většinou farářů. Dovedeme je pochopit ve smyslu, že jsme s nimi na  stejné úrovni?
V podstatě s Vámi souhlasím. Ale já si myslím, že pokud chce někdo sloužit Bohu a ne jenom "krafat" z kazatelny, pak by se to měl naučit. I jeho kázání bude mít váhu. Akademické řeči mě nezajímají, jsem praktik.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód