Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Evangelík v katolickém kostele

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 24. 10. 2019 19:40
Předmět: Re: Evangelík v katolickém kostele

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Když nad tím přemýšlím, tak z věcí, které dělají katolíci jinak než my, je  přibližně polovina, o které bych chtěl naší církev obohatit, a přibližně  druhá polovina, která mě vytáčí a je pro mě nepřijatelná. -    Já snad chápu vaše důrazy ne nezesvětštění, na upřímnou zpověď, ale ani ty  nemají katolíci zvládnuté automaticky lépe než my, mohl bych uvádět spoustu  příkladů, ale o to teď asi nejde.    - Nechci obhajovat evangelickou církev za každou cenu, jsem taky s mnoha  věcmi nespokojen. Ale když mi někdo říká, že to nějaká jiná církev dělá  vcelku lépe, nesouhlasím.
To já Aleši vůbec netvrdím. ŘKC dělá leccos hůře než ČCE. Pouze dva důrazy: Bohabojnost a zpověď. No, nakonec ani struktura ČCE neodpovídá první církvi, ŘKC je jí organizačně podobnější. Biskupský systém je biblický, ne nějaký synod á la parlament. To je špatně. Např. Slezští evangelíci dělají lépe nejen toto, ale snad úplně všechno!! SCEAV nám budiž příkladem. Víte třeba jak mají propracovanou misii? Dělali u nás v Žatci misijní týdny několik let za sebou! Proč na to není podpora v ČCE?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód