Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: morálka... sexuální život farářů

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 09. 2019 16:14
Předmět: Re: morálka... sexuální život farářů

Vy věříte, že nějaký současný evangelický farář řekl, že "farář se má i na lůžku chovat, jako by ho stále sledovali jeho farníci"? Jak naznačuje Janča? (Naznačuje, protože to přímo neříká, musíte si to složit z posledních dvou jeho vět.) - Tak abych vyostřil své stanovisko, musím říct, že si nemyslím, že by to řekl jakýkoliv farář kdykoliv. Jsou v tom totiž dva divné předpoklady. 1) že sex je něco divného, co pokud už se děje, má být morálkou spoutáno ve velice úzkých mezích. Takhle by si to snad mohl představovat nějaký neználek, na kterého si hraje Janča. Ale ani Bible to takto nemá. Ale i kdyby se to třeba někdy někde v církvi říkalo, 2) stále jsem jen před tváří Boží,a to vědět mám. Určitě si nemám představovat, že mě stále mohou vidět a posuzovat a soudit lidé. I v přepřísné kalvínské Ženevě obcházeli presbyteři domy a nakukovali do oken společných pokojů v domech, zda lidé čtou Písmo. Nenakukovali do ložnic. To by byla představa leda z nějaké zvrácené totalitní fantasy. - A vůbec, tohle není téma moc morální, pokud je to mezi těmi dvěma a jim to sedí, tak jakápak morální měřítka?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód