Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra a pochybnosti - vysvětlování ...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 12. 08. 2019 05:55
Předmět: Re: Víra a pochybnosti - vysvětlování ...

(Možná jsem se měl lépe rozmyslet a ne to odesílat k nějakému času…)
Tedy ohledně těch přikázání nebo mantinelů, tak tohle bych vám asi přidal: "Nikomu neubližuj zbytečně." Tedy Pokud možno neubližuj. Někomu ale třeba ubližujete i svou nečinností, i to je třeba zvažovat. A leckdy je prostě třeba volit Menší Zlo. A u toho "Miluj Bližního svého" bych vám doplnil, že "čím bližnějšího tím víc". Láska by neměla být slepá ani bezpodmínečná.
(A ovšem, jak jsem chválil té tříleté Mařence, že má pěkné šatičky, její máma mi vysvětlila, že ji tím vlastně kazím, že ony si pak zvyknou, že jsou chváleny proto, že mají pěkné šatičky, a nějak se do toho vžijou až do dospělosti. Nevím přesně, z jejích slov jsem to pochopil jednoduše. Říkala, že je lepší se radovat s ní, zrcadlit její radost, ale neodměňovat ji za věci… Možná ale je dobré tu mít tak i tak vychované…? Já nemám moc zkušeností s výchovou dětí, zatím…) (S tím starozákonním přikázáním, že se má bratr starat o vdovu po svém bratru, to je naopak. Když nemá děti, tak je nemá a je to skoro jedno. Když ale má děti a jsou to nyní sirotci, tak by se měl bratr o své synovce a neteře včetně jejich matky nějak postarat a dohlédnout, aby netrpěly, a třeba jí i doporučit nějakého nového manžela, já nevím, protože samotná matka dítě dobře nevychová, syna zejména ne, mají z toho často pokřivený charakter, jak dokazují statistiky… je těžké být zároveň laskavá i pevná, konejšící i trestající… ta story "o hodném a zlém poldovi" prostě funguje i při výchově dětí, tak trochu…)
Jak píšu "očekávat v naději něco, co se už stalo v minulosti" - jak jsem se šel přesvědčit, jestli je Roterdamský nebo Noterdamský, tak hned pod ním leží kniha s podtitulem "Mikeš už přišel", četl jsem jen kousky, je o ekonomice, ale i tu část o Ladově Mikešovi si tam vybavuji. (Podotýkám, že jsem si tu knihu od I.Š. a spol. koupil proto, že ji chválím, a ne že bych ji chválil proto, že jsem tu knihu četl… Ve skutečnosti jsem si ji ale koupil proto, abych podporoval knihkupce (v mém případě abb)…) Ale vy to křesťanství nechcete zrušit, protože vy vedete kolektivně své děti do Ráje na Zemi nebo do Pekla na Zemi, a je to i větší zodpovědnost, než se bát nějaké odložené pomsty po své smrti, nebo škemrat o odměnu po své smrti. (čímž nevylučuji, jestli jsou nebo ne, ale budoucnost svých dětí máte v rukách jistěji) Ale vy tu nechcete bezduché roboty, ani rozklad dekadence. Takže si udržujte pěkné rituály, se zpěvem a s meditacemi a s čtením atd a já nevím co ještě, abyste nebyli bezdušší… Ostatně, Ježíš Kristus tu (tehdy) byl, (stále) je a (navždy) bude, tělo a krev Páně můžete slavit dál, číst ze svých Knih můžete dál. Já vám nic podstatného snad neberu… Ale vám k tomu přidám "krev Beránkovu", jak je tam někde psáno, ale je dost zředěná vodou a není problém ji zředit ještě, a jak to chcete používat fakt nevím… "Pas mé Beránky" - to je ale nevodí na vodítku a netahá sem tam, to jen když se zatoulají, tak je popožene zpátky ke stádu…
Šlo by snad dělat rok nějaký vyumělkovaný podvod? A stejně by nebyl dokonalý… Takhle to máte jako skicu, online, dynamicky…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód