Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: ČCE a antikoncepce

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 07. 2019 10:08
Předmět: Re: ČCE a antikoncepce

Ahoj Ondro. Hledat odpověď na otázku antikoncepce je nesnadné. Není mi známo, že by tato církev měla nějaká pravidla, navíc je ČCE církev liberální. ČCE vyzývá své členy, aby se řídili Biblí a moderními vědeckými poznatky. Bible vyzývá k plození (např. Genesis) a myšlenka bránit mu je jí spíše cizí. Věda zjistila ohledně antikoncepce (té hormonální) některé poznatky, které by mohly tvoji nevěřící ženu třeba oslovit. 1. Je to nezdravé - žena užívá léčiva s vážnými vedlejšími účinky (pro mne asi nejvážnější je rakovina prsu a vliv h. a. já osobně považuji za horší než kouření). 2. Otázka etická - h. a. má dva účinky: nejprve bránit početí, účinek ale není 100 %, při selhání prvního účinku nastupuje druhý, ten zabije počatý život (znemožní přilepení opl. vajíčka na děložní stěnu. Matka ale v této fázi nepozná, že potratila. Pokud matka kojí dostane antikoncepci, která má JEN tento druhý účinek. Kalendářní/symptotermální metoda je proti tomu ekologická a je nejspolehlivější, ale pokud se jí člověk naučí (nejjednoduší je samozřejmě zblajznout tabletku). Žena se naučí sledovat na svém těle a podle kalendáře také pozná, zda je plodná. Zbývá střední cesta, například ten spacák na kašpárka. Ve tvém případě je odložení plození asi oddůvodnitelné, církev obecně v oddůvodnitelném případě schvaluje odložení početí vhodnou (eticky) metodou, ale já nejsem zpovědník.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód