Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Diskriminace na evangnetu

Od: Anonym: A.R. <> ( ---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 26. 02. 2019 20:52
Předmět: Re: Diskriminace na evangnetu

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 A jakou jinou literaturu byste navrhoval? - Kdysi dávno mi bylo vést skupinu  mládeže v jednom pražském sboru. Ale zdálo se, že mládežníci tam chodí spíše  z přání rodičů. A měli brzo námitky, proč se pořád zabývat Biblí? A čím  jiným byste se chtěli zabývat? Třeba Satanskou bibli, navrhl jeden z nich,  asi to myslel jako provokaci. Ale já jsem na ni přistoupil a asi dvě tři  následující setkání jsme se tou knihou Antona LaVeye zabývali. Než sami od  sebe přiznali, že Bible je knihou i pro ně neskonale závažnější. - Vím, že  to není argument pro vás, pane AR. Protože problém s vámi je takový, že tu  leckterý večer vtrhnete, ani pořádně nečtete, na co reagujete, všechno hned  okomentujete docela povýšenecky a jste zase pryč. Má úvodní otázka k vám  směřuje tehdy, pokud za tou svou: "Co takhle zkusit jinou  literaturu?" dovedete chvíli stát.
Nevím, jakou jinou, ale děláte, jako kdyby byla Bible jediná knížka na světě. Copak neexistují nějaké knihy - romány o nábožensky založených lidech? Nebo se vůbec vykašlete na knížky, cestujte po světě navštěvuj se svým kroužkem zajímavá místa. Jsem tady večer, protože jindy nemám čas. Leckdo by si mohl myslet, že jako správný gay jsem v nějaké neziskovce a podobně, ale nikoliv. Jsem technik, projektant dopravních staveb. Nežiju ze vzduchoprázdna. Za tím, co jsem napsal, si stojím.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód