Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra nebo skutky

Od: Anonym: Anna--- )
Kdy: 02. 11. 2018 09:07
Předmět: Re: Víra nebo skutky

Kelt napsal(a):
 Anno, viděla jsi někdy např. katolickou ceremonii s relikviemi? Pak se  zamysli nad desaterem. Nejsem to já, kdo je farizej… Těchto věcí je  mnoho a jde o základní pilíře víry. Desatero je dokonce jen ten nejhrubší  základ, protože s Novou smlouvou přichází mnoho dalších možností a otevírá  se nová cesta…    V mém případě o války asi nepůjde, jsem pacifista. Nenávist také ne, protože  mám lidi rád, jen se divím čemu věří a komu se klaní. Nechci nikoho urážet,  nebo se povyšovat, ale v určitých situacích např. máme bratru říci o tom,  že jedná v rozporu… pokud budete mít zájem mohu k tomu doložit citace z  písma, ale je jich více, tak bych si musel vyhradit trochu času.    Také bych mohl např. předložit pojednání kat. církve o Janu Husovi staré cca  10 let, ve kterém je jasně vidět postoj k reformaci, evangelíkům…    Hezký den.
Já si osobně myslím, že ne pravá víra je v Božích očích ten vrchol, kterého je možné dosáhnout a učinit tak svůj život smysluplným, ale činy. Proto se tu stále dokola ptám, kdo z těch, kteří tu přispívají činí něco praktického užitečného. Jsem přesvědčena, že Bůh se mě jednou nebude ptát, zda jsem právě věřila, ale co jsem v životě dobrého pro druhé učinila. Jednám podle toho. Ne proto, abych byla spasena, aby mě tu někdo neobvil z tzv. "skutkaření". Nejsem sběratelkou dobrých skutků, jen nechci prožít zbytečný a marný život. Bůh nás sem poslal, abychom tu něco dělali, ne jen "věřili" a seděli zbožně na zadku. A zda je to či ono psáno v Písmu? Výkladů je tolik, kolik lidí Písmo čte. Zatím tu čtu pouze různá křesťanskofilozofická pojednání, ale přijde mi, že skutek utek. Nikdo mi tu zatím neodpověděl, jak naplňuje prakticky příkaz milovat bližního svého. Máme tu spousty seniorů, kteří potřebují podpořit, spousty matek samoživitelek, odebraných zanedbávaných a týraných dětí, kojeňáků, kterým utekly sponzoři a chybí jim bodýčka větších velikostí, spousty vážně nemocných bez možnosti přivýdělku tak, že žijí v bídě atd. Kolik z vás jim pomohlo místo umravňování ve víře a honitby homosexuálů s klackem v ruce? Na to mi zatím nikdo neodpověděl. Každý se tu jen honí za spásou.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód