Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Ježíšovo narození / Galilejské období 5 - pokračování

Od: Uživatel Evangnetu Jirka S <>
Kdy: 05. 11. 2017 06:18
Předmět: Re: Ježíšovo narození / Galilejské období 5 - pokračování

Vít Bělík napsal(a):
 Dobrý den Jirko S.  Nevím, jestli vás zde zastihnu, ale musím to vyzkoušet. Sleduji s velkým  zájmem vaše "poznámky" k synoptickým evangeliím a rád bych se  dozvěděl jejich pokračování, které zde nenacházím. Je možné se s těmito  vašemi závěry někde seznámit?  Předem děkuji za odpověď a srdečně zdravím Vít Bělík
Víte, dostal jsem Váš e-mail a považuji za správné Vám odpovědět. Děkuji za Váš zájem, nejen k mým poznámkám ale hlavně o hlubší zájem o biblický text, co se je skutečnosti napsáno a co se tím v dobovém kontextu vlastně sděluje. Pokračování, které se dále zabývá událostmi v Jeruzalému a potom v prvotní protocírkvi až po Pavlův "převrat a reformu", zde nenacházíte protože tato WEB má úplně jiné poslání zaměřením a obsahem než jsem původně předpokládal. Neviděl jsem tedy dále smysl zde v diskuzi pokračovat, vést marné disputace s názory víry založené na sklonu k věřivosti, na interpretaci textu založené víc na přání či iluzi atd.atd. Jsou to moje vlastní závěry, výsledky cca.40-ti let práce, nikde jsem je veřejně nepublikoval takže se s nimi ani "někde" seznámit nemůžete :-). Nedělám z toho "vědu", nějakou ochranu mého "copyright", ale jak jsem naznačil nenacházím smysl v tom tady dále pokračovat. Nevím jak vážný a jak hluboký zájem máte, nevím jestli už jste něco v tomto směru třeba přečetl či prostudoval, jestli by Vám nějaké poctivé pokračování v tak zásadních otázkách, jako třeba ukřižování a vzkříšení atp., mohlo víc přinést než vzít …. Pokud je Váš zájem opravdu fundovaný a není to jen "zvědavost", napište mi znovu, můžeme se dále sdílet přes e-mail. Pozdravy a přání všeho dobrého …………….. jirka S

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód