Odpověď na příspěvek: Re: paranoia

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 15. 12. 2018 22:25
Předmět: Re: paranoia

Možná vám zatím nedochází, proč je tento váš postoj zrádný a zlý - považovat a prohlašovat oponenta, se kterým nesouhlasíte a který se podle vás (a třeba i skutečně nebo také ne) mýlí, za psychicky nemocného…
Zlé to je proto, že někdo má také moc z toho vyvodit důsledky, více či méně totalitní režimy zavírají nepohodlné lidi, do vězení nebo do blázinců. Na druhou stranu, mám ústavní právo na svobodu slova a dokud nikomu neubližuji, mám možnost říkat, co chci, a vy máte možnost to neposlouchat nebo nečíst… A zejména mám možnost vyjadřovat se, co je a co není podle mě správné, lepší nebo horší, a proč, a i kdybych se mýlil, demokratický režim mi nemůže tuhle možnost odepírat, protože by tím jen prokazoval, že demokratický není - s různými totalitami máme zkušenosti… Což se samozřejmě netýká jen mě, na Západě začali různě postihovat různé konzervativní názory, ani ne Stát jako spíš nevolené Korporace, ale o to je to horší… Ale i státní instituce pak vyvozují, že když má někdo třeba konzervativní názory (na rodinu, na národ, na genetiku, na morálku atd), je nemocný a není schopen třeba vychovávat děti a ty je mu potřeba odebrat a dát na převýchovu… A ovšem začíná to právě tou drobností, že nesprávný názor je příznakem nemoci, kterou je potřeba "léčit"…
A ovšem protože vám to podle mě zatím nedochází, já vám to ke mě odpouštím a nezazlívám, jen vám to naznačuji, že to je diskusní "faux pas" a proč…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód