Ekuména

Diskuze o vztahu k jiným církvím a náboženským společnostem, ekumenické záležitosti apod.

Odpověď na příspěvek: Re: TV ekuména

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 24. 03. 2020 21:45
Předmět: Re: TV ekuména

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jirko, mám dojem, že jsme spolu dovedli mluvit. Ale teď vám nerozumím. Podle  vás mám zimniční předsudek? Co to je? Proč zimniční? - Neuvědomuji si dále,  že bych se cítil dotčen kritikou, pokud tohle píšete o mně ("takto  reagují faráři, kteří byli podrobeni kritice"). - A s oficiálními  evangelikály mám taky zkušenosti většinou negativní (přátelské kontakty mám  s nimi dobré). Jako že bych tady byl schopen dlouze vypisovat úskalí i  evangelické církve. Ale evangelikální snažení není lepší, jen jiné. A to, že  si myslí, že lepší je, je právě jeho úskalí největší.
Aleši, omlouvám se, na Vás (Tebe) jsem to vůbec nemyslel! Prožil jsem ještě jako kostelník s jedním (dnes už zesnulým) farářem celkem peklo. Protože jsem kritizoval jeho neschopnost (za celý týden si max. připravil kázání, nic víc) tak mi to "dával sežrat". Když poznal moje názory, tak neváhal s otázkami typu: " a tohle je taky z Ducha??" poté co prsty přejel nějaký zastrčený sokl na faře a měl je černé… To byla moje velká lekce v odpouštění!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód