Ekuména

Diskuze o vztahu k jiným církvím a náboženským společnostem, ekumenické záležitosti apod.

Odpověď na příspěvek: Re: TV ekuména

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 23. 03. 2020 20:44
Předmět: Re: TV ekuména

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Kniha Skutků byla hodně idealizovanou vzpomínkou už při svém vzniku, v  časovém odstupu několika desetiletí od popisovaných událostí. (Jak se dělili  o majetek, apod. Taky v husitském Táboře byly ty koše na šperky za branami  města asi věcí maximálně hodně krátkodobou.) - Jestli dnes někdo štěpí  církev z "nouze spasení", ať to dělá. Já bych se bál, že za tím  může být spíše nebezpečí duchovní pýchy a povyšování, či přímo materiální  touhy po majetku.
No a to je přesně typický " zimniční" předsudek se kterým se potýkám i přímo já osobně. Když se já, nebo někdo trochu víc duchovně projevuje, je na něj někdy nahlíženo skrz prsty s obavou, že to dělá kvůli touze po vlivu, je to vnímáno jako způsob manipulace a vnímáno až negativně. Zajímavé, že takto reagují skoro vždy pouze faráři, kteří byli podrobeni kritice a liberálně smýšlející laici. Dělení majetku je těžko proveditelné, ale dělení se o pokrm, čas a kompetence je realizovatelné a také dnes často realizované (např. v KS). Pořádáte někdy tzv. sborové dny? Je to moc hezké…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód