Ekuména

Diskuze o vztahu k jiným církvím a náboženským společnostem, ekumenické záležitosti apod.

Odpověď na příspěvek: Re: TV ekuména

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 22. 03. 2020 17:19
Předmět: Re: TV ekuména

Ladislav Cajthaml napsal(a):
   Jiří Polák napsal(a):  > Relevatní není hlavně tenhle Váš "dětský koutek". Udělal jste  > pseudopsychologický rozbor účastníků na bohoslužbě ASD a vyvozujete z  toho  > nějaké vlastní závěry. Opět ani jeden argument, opět nulová diskuze.  > Jen totální shazování hned několika denominací. To bych si nedovolil!    Nečekal jsem nic konstruktivnějšího, protože jste nakonec taky tématem mého  prostorově jistěže omezeného příspěvku a váš nedostatek smyslu pro  sebereflexi je značný. Vy uznáváte jen zkratky a "pseudopsychologické  rozbory" směrem k těm, kteří nejsou součástí vašeho stáda. Jak se sám  stanete kriticky posuzovaným předmětem, vy a vaše hodnoty, to je ale potom  zle! Také by mě zajímalo, čo myslíte tým "argument". Já argumenty  podle vás nemám, kde je máte vy?    Nemám větší ambice než vám jenom zlehka naznačit, proč to, co chcete  přinášet svým bližním, naráží nutně na hradbu nezájmu. Porozumění najdete  právě v těch izolovaných ostrůvcích sdílené deviace (vypůjčil jsem si termín  vašeho oblíbeného politika a tč. prezidenta, který na konci osmdesátých let  spatřoval záchranu společnosti v "ostrůvcích pozitivní deviace").  Evangelikální atmosféra církve vám připadá přitažlivá, ale smiřte se s tím,  že zůstanete v tomto sám nebo skoro sám. Ti, kteří mají hodnoty, sebeúctu  nebo životní zkušenost hozenou jinak než vy, se do vámi naznačené  manipulativní a stalkerské podoby církevnosti rozhodně nepohrnou - a není to  proto, že by snad měli Bibli přečtenou méně pozorně než vy.  
Je trošku rozdíl přijít s myšlenkou, nadhodit nějaké téma a diskutovat o něm. Čekal bych třeba protiargument atd… od Vás jsem stále jen systematicky urážen, zesměšňován, dehonestován a to všechno jen proto, že jste se "našel" v mých narážkách na bezbožnost v ČCE. Já se snažím jen stále lámat hroty, ale už toho mám dost. Budu diskutovat pouze s ostatními a Vám mám chuť dát přes hubu. To ale za chvíli odezní a odpustím. Cajthamlovi však už nebudu v zájmu vlastního klidu odpovídat.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód