Ekuména

Diskuze o vztahu k jiným církvím a náboženským společnostem, ekumenické záležitosti apod.

Odpověď na příspěvek: Re: TV ekuména

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 22. 03. 2020 17:05
Předmět: Re: TV ekuména

Martin Janča napsal(a):
 Ladislave, to je jenom takový vymlouvání a kecání. Všichni tady víme, že ČCE  vymírá a že řešením financí ji nezachráníme. Jediný co funguje je, když lidé  z venku vidí, že víru žijeme, když jsme připraveni přijmout nové lidi, co  hledají. Lidé se o víru zajímají. X krát jsem vypozoroval, že někdo, kdo  přišel někdy nakouknout k nám, se nakonec stejně usadil v evangelikální  církvi a my jsme olízli packu. Nám nikdo nový nepřibyl co pamatuji. Prostě  my jsme zájemce nedovedli oslovit, přijmout, nabídnout mu to, co hledá. My  jsme ty lidi rádi viděli na bohoslužbách, ale víc jsme jim nabídnout  nedokázali, bohužel ze strany vedení sboru nebyl ani zájem zaměstnávat se  novými lidmi. (Nemyslím teď Ostravu.) Můžeme nakonec dobře vyřešit  financování sboru, církve, ale to nezastaví náš úbytek. Naopak finanční  zajištění udržuje při životě i to, co je v komatu bez naděje na probuzení a  co by bylo lepší nechat umřít.
Pořád mě děsí, koho VY můžete myslet tou první osobou PLURÁLU. Kdo to může být, ti "my", za které mluvíte. Nedokážu vás přiřadit k žádnému "my". Neznám nikoho takového ani podobného, jako jste vy. A naprosto vylučuju, že jsem součástí stejného "my" jako vy. Nedovedu si představit nikoho, kdo by s vámi byl vědomě a informovaně ve stejném "my".

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód