Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: O zpěvu, misii a jednom zklamání

Od: Anonym: natethla <> ( 193.85.226.--- )
Kdy: 20. 01. 2017 09:52
Předmět: Re: O zpěvu, misii a jednom zklamání

Rodem a obrácením CBák, díky manželství s dívkou z jiné denominace jsme prošel i JB a ČCE, takže Vám rozumím. Můj počáteční stropu neznající obdiv k ČCE rozhlodal červík, když při ubytování v rámci Jeronimovy jednoty se můj hostitel zaradoval, že jejich farář, odšedší od rodiny k mladé holce, se uvolil zase dělat biblické. Nesoudím ho, ale když decentně zmizel, neměl by chodit církvi na oči. - POzději jsem zase zjistil, že ČCE komentovat spravedlivě a stejným metrem politické události prostě neumí a nechce, takže komentáře SR k takovým tematům by bylo lépe ani nevyslovit.- CB ale pro mně není řešením, tato církev sice nepřijala charismatickou teologii, ale přijala charismatickou kulturu a tak dochází ke zploštění. CB se dále otevírá i dalším vlivům, jeden z nich bych nazval "kavárenský humanismus", takže se v ní dá objevit i to, co moje žena přiléhavě nazývá "duševní láskou ke stejnému pohlaví", zatím snad nekonzumovaně. - Přesto ČCE má jednu devizu, a tou je pluralita, najdete v ní boenhoferovce, bultmanovce, coenisty, charismatiky, evangelikály a vejnarovce …. jen nevím, co dělat, když sbor, který by Vám vyhovoval, není nablízku, a mně čeká stejný problém.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód