Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Někteří evangelíci jsou horší než ateisti

Od: Anonym: Martin Grombiřík---.vfu.cz )
Kdy: 01. 06. 2006 14:12
Předmět: Re: Někteří evangelíci jsou horší než ateisti

Problematika anonymity diskusí se zde již řešila, viz
K řečenému bych dodal následující:
Příčin, proč lidé na Internetu nepodepisují své příspěvky může být více:
1.) obyčejná lenost vyplnit registrační formulář
2.) podvědomý strach, že registrace k něčeu zavazuje a že se mé osobní údaje mohou ocitnout tam kde nechci (odprodeje databází uživatelů např. reklamním agenturám nejsou zase tak řídkým jevem, ačkoliv zrovna Evangnet bych z takového chování nepodezíral). Tolik k tomu, proč je "anonym:" před mým či Vaším jménem.
3.) zažitá tradice Internetu používat tzv. nicky (přezdívky), která nemusí mít nic společného se snahou skrýt svoji pravou totožnost - je to prostě takový folklór, člověk se zvolenou přezdívkou přihlašuje k nějakému programu, do nějaké skupiny apod.,
4.) strach z perzekuce při otevřeném projevení vlastního názoru. Tato příčina je však poměrně řídká v porovnání s příčinou následující, kterou je
5.) stud z ubohé úrovně vlastního příspěvku - každý má někdy chuť si zanadávat na poměry, nabízet jednoduchá řešení, do někoho si kopnout, plivnout, udělat z něj idiota, nabonzovat na něj nějakou špínu. Jenže pod takovéto příspěvky se těžko podepisuje. Přece nedopustím, aby si mojí známí, mezi kterými jsem Někdo, nebo támhleta slečna, o kterou stojím, nebo zaměstnavatel, který mne pokládá za slušného člověka apod. pomysleli, že jsem agresivní primitiv s fašistickým způsobem myšlení, který umí na druhé jen kydat hnůj. Zostřenou variantou tohoto bodu je
6.) padělání identity jiných osob, buď z "legrace" nebo přímo s úmyslem dotyčného poškodit.
6.) hra na "fantomy" webů - totožná osoba vystupuje pod různými přezdívkami (zažil jsem i případ, kdy tentýž člověk ve fóru pod různými identitami diskutoval sám se sebou). K psychologickému profilu těchto osob často patří to, že jsou napojeny (nebo to alespoň předstírají) na privilegované zdroje informací nebo alespoň drbů a baví se unikáním před "lovem" jejich identity ze strany ostatních diskutujících, případně znejišťováním, co vše vědí a co už ne.
Doporučuji Vám povšimnout si jednoho zvláštního jevu: dalo by se předpokládat, že svoji identitu budou v diskusi skrývat spíše zastánci menšinových názorů, především těch, které jsou i v naší "tolerantní" církvi předmětem určité perzekuce. Leč často tomu tak není. Na jedné straně se pod své příspěvky s klidným svědomím podepíšete Vy (předpokládám že zástupce evangelického "mainstreamu") tak já (ano, ano, ta "zlá" a "kontroversní" Coena, ale teď se nebavme o věcných rozporech). Na druhé straně bych řekl, že mnoho skutenčých anonymů či pseudonymů zastává názory, které bych řekl, že jsou spíše tradiční či většinové, a tudíž jim (alespoň na půdě ČCE) žádné potíže nehrozí, ventilují je však agresivní a nevěcnou formou, v okamžiku kdy jim dojdou argumenty, začnou se do vás osobně navážet apod. Čili bych řekl, že se spíše jedná o případ č. 5. a asi bych jim nezáviděl, kdyby pod takovými výplody museli číst své vlastní jméno.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód