Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: dětské služby Boží

Od: Uživatel Evangnetu Eva Tkadlečková <>
Kdy: 29. 05. 2006 17:33
Předmět: Re: dětské služby Boží

Zdravím, já jsem se v nedělce také dětem mimo jiné zmiňovala o Getsemanské zahradě - byla totiž neděle Rogate (= modlete se, 21.5.2006). Děti na to přišly samotné - stačila otázka, kde se v Bibli mluví o modlitbě…
Myslím, že je pro děti důležité, aby si do nedělky nesly stejné / podobné téma, které budou jejich rodičové "probírat" na svých bohoslužbách - mohou potom mít společné téma k hovoru, podobný prožitek apod. Nedělka by neměla být školou, kde "to" do nich natlučeme - jsem ráda, že s dětmi mohu odcházet slavit s písní, modlitbou, interaktivním (hrozné slovo) vyprávěním, hrou apod. Rituál bude jistě mám evangelíkům znít hrozně, ale děti se orientují a vyhovuje jim to - jsem za rituály ráda. Naučila jsem se je (po)užívat u autistů, tam jsou téměř povinné.
"Pozvání na cestu" beru jako příručku, jako nápovědu, jako další zdroj informací.
Jsem z malého sboru, kam do nedělky chodí pokaždé jiný počet dětí, jiného věku a z různého církevního prostředí. Tak prostě nemůžu (a teda ani nehci) brát nedělku jako školu.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód