Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: dětské služby Boží

Od: Anonym: Masox80.79.28.--- )
Kdy: 24. 05. 2006 22:56
Předmět: Re: dětské služby Boží

Já, anomym, zcela souhlasím s paní Burešovou. Termín nedělní škola je nemístný a s upřednosťnováním výuky před slavením, modlitbou, písněmi a úvahou také nesouhlasím. Nevyrostl jsem v církvi, ale z toho názvu mě mrazí. Škola? Ještě v neděli? To by se bohoslužbám pak měla říkat nedělní akademie. No, přiznám se, asi bych na ně nechodil. Církevní názvy je třeba měnit. Já jsem nikdy např. nepochopil "Jeronýmovu jednotu" - vždyť Jeroným Pražský byl takový intelektuál provokatér (a ještě trochu namyšlený) - až v Kostnici spadla klec. A navíc nikdy nic nepostavil, ani neopravil. Proč ne alespoň Milíčova jednota…? "Co když je to jindy, než jsme zvyklí - zazní něco, co jindy neslyšíme?" - doporučuji slavit Vánoce v srpnu. Ono, koncem léta člověku dojdou jistě i jiné věci. Například to, že nevíme, kdy se Ježíš přesně narodil. Třeba to bylo uprostřed léta. Když jej Marie zavinula do plenek (pouze), tak asi muselo být poměrně teplo. Myslím, že nedělka má být volnějšími "bohoslužbami pro děti", kde se více upřednostní hravost a spontánnost. Naštěstí tomu tak povětšinou je (snad).

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód