Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Marťo Danihelko

Od: Anonym: Jana Pazderková141.170.144.--- )
Kdy: 25. 03. 2015 16:00
Předmět: Marťo Danihelko

Marťo, ta podpora staršího s milenkou se děla přímo v našem sboru. Když jsem proti tomu argumentovala Biblí, vysmáli se mi. Dále znám stejný případ z vedlejší farnosti a o kousek dál je potřetí ženatý farář. Naštěstí jsem z této církve vloni odešla a mám pokoj. Naše církev vykládá Bibli tak jako já. Asi je to tím, že jsem nepromovala na ETF. Té jsem se záměrně vyhla. Kdyby ses chtěl zeptat, proč se o ČCE starám, tak s tebou se hádám jenom proto, že mne to baví, chytat tě na tvoji moudrost a chytrost.
Může vůbec laik číst Bibli, když v ní ničemu nemůže rozumět, neumí-li hebrejsky, aramejsky a řecky a nevystudoval ETF? Není potom správné to, jak římskokatolická církev na konci středověku a začátku novověku brojila proti čtení Bible laiky? Proč to protestantům tak vadilo? Ze starého zákona jsem měla B, ty jsi měl asi A, tak mne můžeš poučovat. Návíc ty jsi kazatel ČCE a já pouze vdělaný laik. Pouč mne a přelož mi ty verše o homosexualitě správně, když se tedy všechny překlady Bible mýlí. Link ti dodám, až mi sem biblicky vyložíš, že Bůh schvaluje homosexuální styk, neboť jsem se tě na to ptala jako první. Ty jsi mistr ve vyhýbání se odpovědi. Když už tady dostaneš od někoho nezvratitelný argument, tak se tu týden neukážeš. V ostatních případech argumentuješ urážením a shazováním. Ještě více tě bude zajímat moje magisterka, tu jsem obhájila na téma homosexualita v českých církvích a náboženských společnostech. Tak tedy odpověz mi a pak dostaneš co chceš. A uvažuji, že se pokusím o docenturu. Ty máš jaké vzdělání, Marťo? Ty jsi jen Mgr. na ETF?
S úctou Mgr. Jana Pazderková, Th.D.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód