Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexualita v ČCE

Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 10. 11. 2014 16:13
Předmět: Re: homosexualita v ČCE

Zda je nějaké jednání hříšné to neposuzuji podle sebe, ale podle Bible (to s kulturním prostředím jsem nepochopil – Bible je přece univerzální v celém vesmíru). Můj syn žil s jednou slečnou několik let a dokonce se jim narodil syn, já jsem to nepovažoval za nic špatného, naopak jsem měl (a mám) z vnuka radost, avšak podle Bible považuji jejich vztah za hříšný. Homosexuály toleruji, vlastně mi jsou lhostejní, ale nemohu si pomoci podle Bible je to hřích. Jsem rozvedený a kdyby pro moji případnou partnerku bylo důležité manželství, tak se bez váhání ožením, přestože je to podle Bible nepřijatelné. Tedy dělám to, co považuji za správné. Může tak však jednat křesťan? Přece si nemůže dovolit to co já, považovat něco ze Zákona za přijatelné a něco ne. Je-li za sebou v Písmu zakázán styk s osobou stejného pohlaví, blízkým příbuzným a zvířetem, tak to věřící musí přijmout bez výjimky, považuje-li to za slovo Boží (podle mne to sepsal nějaký Mojžíš a aby zvýšil vážnost, prohlásil, že to má od Boha).

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód