Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexualita v ČCE

Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 10. 11. 2014 07:49
Předmět: Re: homosexualita v ČCE

Neznámý: „Manželská nevěra je hřích“ Milý neznámý, není to tak dlouho, co jsem se na tuto problematiku díval poěrně stejně jednoznačně a ve stejném smyslu jako vy. Jenže jsem to musel přehodnotit, protože za tím jsou živí cítící lidé, kteří mají mnohdy dost problémů sami se sebou. Já 1. nemám co dělat v cizí ložnici, takže z toho, že se muž a cizí manželka vedou za ruce těžko mohu odvodit, co tam spolu dělají 2. pokud to ,co tam dělají je z hlubokého citu, neodvažuji se to odsuzovat (co je z lásky není hřích) 3. nejsem schopen posoudit hloubku jejich citu. Takže pokud se mám řídit tím, co říká Ježíš a milovat bližního, tak je prostě za to nemůžu odsuzovat, už protože pro to nemám žádnou pravomoc ani žádný podklad. Lepší soudit sám sebe a navenek milovat, pokud to dělám a ten člověk kterého miluji hřeší, třeba se dá strhnout mým příkladem a hřešit přestane. Pokud ovšem mám sám "bláto na dvorku" (a kdo ho nemá)a ještě mravokárně hrozím prstem, těžko toho člověka získám. Tož tolik ve stručnosti můj pohled.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód