Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdo tvoří Spolek evangelických kazatelů?

Od: Anonym: Radek Hanák <> ( ---.ostrava.tiscali.cz )
Kdy: 02. 02. 2006 21:39
Předmět: Re: Kdo tvoří Spolek evangelických kazatelů?

Nechci se obouvat do žádného faráře a žádného nemám na mysli. Naopak vážím si těch, kteří slouží Bohu celým srdcem. Chci věřit, že je to většina. Nepovažuji však materiál o homosexualitě za hlas lidu, jakkoli je precizně zpracovaný. Jednak jsou i jiné a jednak za hlas lidu považuji názory všech ve sborech, ne jen těch, kteří mají vyšší vzdělání. K žádné anketě nedošlo. Škoda. Dále, líbil se mi rozhovor Arcibiskupa Graubnera v Právu (3 týdny zpět?), který jasně řekl, že situaci nelze zlehčovat, že je to vážná doba. Vždyť teď se tvoří nové veřejné mínění. Budiž, ať společnost schvaluje co chce, to můžeme respektovat a takto to i oficiálně prohlásit, nicméně se ale očekává, co k tomu řekne církev. Jestliže by církev řekla "respektujeme zákony ČR, ale dle Písma je "toto" nepřirozené (Ř 1,26), řeklo by to společnosti více, než "naše moudré rady." Jestliže však církev RP podpoří, bez toho, že by uvedla, že se to příčí Písmu, podporuje tím homosexuální chování, svádí k hříchu. Proč je důležité vyjádření církve? Představte si zrání 16-20ti letého člověka, který hledá ve společnosti své místo. Má o alternativu navíc. Církev ruku v ruce se společností řekne, je to v pořádku, je to "přirozené, normální, církev tím tak napomáhá do slepé uličky tomu, kdo není ani geneticky homosexuál, pokud to tak můžeme vůbec říct (genetika nemá žádné důkazy). Dále, dovedu přiznat, že jsem možná trochu přestřelil s onou "ohavností a krutým trestem". Mám na mysli Sodomu a hřích Gibejských. Myslím, že už biblických výkladů k tomu zaznělo dost i v jiných církvích. Není to zde jednoznačné? Budiž, v Ř 1,26 je to řečeno jednoznačně. A nedělejme najednou z ap. Pavla toho, který neměl k dispozici lékařské zprávy dnešních dní a já nevím co ještě. Co napsal, napsal. A to platí. Je to jednoduché, ale jasné. Říkáme, že Písmo je inspirováno Duchem Božím. V tomto verši Duch Boží pochybil? Nezdá se mi. Mluví se zde dále o dalším špatném ovoci. Pokoj v Kristu

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód