Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdo tvoří Spolek evangelických kazatelů?

Od: Anonym: radek hanák---.praha.cmnet.cz )
Kdy: 01. 02. 2006 19:46
Předmět: Re: Kdo tvoří Spolek evangelických kazatelů?

Vaše slovo ať je ano, ano a ne, ne? Tak proč to rezolutní ano či ne neřekne naše církev, ale pouze jakýsi spolek, který je v médiích prezentován jako názor ČCE? Myslím, že to je názor především některých kazatelů, ne "lidu." Názor synodu také není hlasem "lidu". Materiál synodu k homosexualitě neříká ano či ne. Spíše ano. Zeptejte se ale také někdy laiků, na které někdy farář kouká ze shora (vždyť on má přece fakultu). Laik přece nemá takové "znalosti." Věřím, že má ale selský rozum. 19 století toto církev neschvalovala. A najednou má poznání? Spíše, než poznání, má duchovní úpadek. JIž jsem se bavil s mnohými laiky na toto prohlášení SPEKU. Co se ptali? Ti kazatelé se nebojí Boha? Nejsem si jist, že toto rozhodnutí je konáno v bázni Boží. Díky Boží bázni mám odvahu psát tato slova, nemohu jinak. Buď se mýlím já, anebo SPEK. Jestli se mýlím já, mýlí se v tom případě většina církví v zemi.Zvláštní, že jsou tak zajedno. Nemá nás to trknout, když evangelická veřejnost je v souhlasu nejednotná? A proč není stejně radikálně odmítána nevěra a další věci, které narušují rodinu? Protože homosexuální chování není pouze hřích, ale před Hospodinem o to víc ohavností. Pokud vím, když se toto objevilo v Božím lidu, následoval krutý trest. Ale to v Písmu uvidíme jen když budeme chtít. Je mi moc smutno, kam tato církev padá. Zřejmě vyplývá na povrch povrchní křesťanství. Není-li pevně zakořeněno v Kristu, nese plané ovoce. Toto je tedy hodně kyselé pláně.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód