Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: tradice ano/ne, kříž-kalich

Od: Anonym: Martin Grombirik---.nat.karneval.cz )
Kdy: 19. 12. 2005 12:35
Předmět: Re: tradice ano/ne, kříž-kalich

Anonym: Bedřich Wolf ( —.bluetone.cz)
Pane Hausenbergermayer, nejste to náhodou Vy? V co jste nám to zase zmutoval? :-))))
Bratrská a kalvínská tradice naší konfese spočívá v co největším důrazu na Krista a jeho následování
V tom si ale neprotiřečíme. Spíš bych řekl, že do onoho "následování Krista" nepatří jen etické otázky (aspoň pro mne osobně, i když je také vnímám jako důležité a bylo by smutné, kdybyste mne osočoval z opaku). Ježíš také třeba řekl "vezměte a jezte" a "pijte z něho všichni". Následujeme Krista tam, kde se Večeře Páně vysluhuje jen 4x nebo 6x do roka?
Černá barva vlastně barvou ani není (a potlačuje tak osobnost kazatele, která je naprosto bezvýznamná).
Hmm, já bych řekl, že důraz na osobnost kazatele je potlačován už tím samým faktem, že má nějaký liturgický oděv - bez ohledu na barvu - podobně jako uniforma policajta říká, že "tady stojí Zákon" a ne "tady stojí Franta Vomáčka, který před rokem dodělal policejní akademii" apod. Ostatně mám takový pocit, že ani ten černý talár (alespoň v ČCE, ale možná i jinde) někdy moc nepomáhá - řada lidí říká (alespoň ve velkých městech kde je víc sborů a je z čeho si vybrat): "Dnes jdu na Karáska", "Dnes jdu na Rejchrta" apod. místo "Dnes jdu oslavovat Pána ve společenství bratří a sester."
všechny potrhlíky, … nadměrná pýcha, …
Škoda, že když konečně začnete diskutovat aspoň trochu věcně, neodpustíte si přeci jen takovéto zbytečnosti…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód