Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Zvoní církvím hrana?

Od: Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda <>
Kdy: 12. 02. 2012 18:10
Předmět: Re: Zvoní církvím hrana?

No zdá se žes avizovanými novými církevními řády by mohlo být snažší se tím laickým kazatelem stát. Při té příležitosti mě napadá, proč to bylo doteď tak složité a proč byli takřka zlikvidováni i třeba takoví jáhni..že by farářská loby? Že by měl někdo strach o koryta? Jsem zvědav jak to bude fungovat po tom vyschnutí zdrojů. Jsem zvědav kolik farářů bude třeba chtít farářovat na poloviční úvazky nebo mít na starost na celý úvazek třeba pět sborů. Nebo nedejbože farářovat zadarmo při práci :) Mám trochu obavu, zda se nastartování toho procesu širšího zapojení laiků povede, když doteď byla politika spíš tyto iniciativy potlačit. Já vidím jako řešení odinstitucionalizování církví, zbavení se kostelů a části církevních budov a setkávání s větším přesahem "do světa", do subkultur atd. Udělat církev založenou na vztazích, na setkávání nad písmem, a církev kde se na službě Bohu budou na základě obdarování skutečně podílet všichni (teď nemám na myslí ty všudypřítomné evangelické-příbuzenské), ne na církevních řádech a tradici…tak a teď už na mě tu psychiatrii asi zavoláte, co? :D

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód