Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Zvoní církvím hrana?

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 11. 02. 2012 20:06
Předmět: Re: Zvoní církvím hrana?

Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda napsal(a):
 No, já si bohužel myslím, že na tom, že by bylo dobré, aby farář měl  zkušennost ze života jako normálně pracující, něco je. Nejde o morální  stránku, ale o empatii, člověk kterej jde v 19 letech na teologii a od 25  dělá faráře prostě podle nemůže umět vžít se do normálně pracujícího člověka  ve sboru. Podle mě je vůbec způsob jakým jsou ustanovováni faráři dost  nebiblický (když to řeknu takto frázovitě). Podle mě by měl sbor rozpoznat  obdarování určitého člena sboru, nejlépe člověka který je nějakým způsobem  zralý a má něco za sebou a vyslat jej teprve na jakási studia teologie a pak  jej v tom "rodnémm" sboru, kde ho znají ustanovit za  faráře…jasně že budu nařčen že to je famtasmagorie, ale holt takový dojem  mám z četby NZ. A studium teologie je jistě užitečné, ale životní  zkušennosti, emapatii a lásku k lidem a k Bohu to fakt nenahradí.
Vážený pane Vejvodo, za tento příspěvek vám skutečně upřímně děkuji. Myslím, že jste to napsal nejvýstižněji ze všech. Absolutně se s vámi ztotožňuji.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód