Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Plíživá kontrarevoluce

Od: Anonym: Martin Grombirik---.nat.karneval.cz )
Kdy: 07. 12. 2005 21:55
Předmět: Re: Plíživá kontrarevoluce

:-)
Pane Hausenbergermayere (nebo kdo vlastně jste),
váš rétorický styl mi připomíná padesátá léta nebo některé pasáže z Orwelova románu "1984". Tam se to infiltracemi, konspiracemi, sabotážemi apod. jen hemží. Bohužel mne i touto reakcí utvrzujete v přesvědčení, že těžko najdeme rovinu, na které se můžeme normálně bavit. BTW v tvrzeních "katolická církev infiltrovala své členy do ČCE" a "tito lidé tak jistě činí bez vědomí řím. kat. církve" je logický rozpor.
Pan Grombiřík - donedávna člen katolické církve,
copak vám na tom vadí? Chcete mne kádrovat podle mého původu? Hus, Žižka, Rokycana, Luther - ti byli přece také původem katolíci… ;-)
který vystudoval ETF
to je také závada? :-D
snaží se zavádět katolickou liturgii a zvyky v ČCE
Lidé Vám podobní o stále melou o "katolictví" a "obřadnictví" a kdoví ještě čem, ale nikdo z nich mi dosud nebyl schopen sdělit co že to vlastně má být. Pokud jste mě už takto "odhalil" můžete mi zodpovědět pár následujících otázek?
1.) Byl jste někdy na mých bohoslužbách?
2.) Podle čeho soudíte, že se jedná o "katolickou liturgii a zvyky"?
3.) Jak definujete ono specificky "katolické"? Jak to poznáme, že je to "katolické"?
5.) jsou luteráni také "katolíky"?
4.) Co si myslíte a prožíváte, když se v Apoštolském vyznání modlíte "Věřím… svatou církev obecnou …" (ř. hagian katholikan ekklesian)?
Poučte mne, v čem je to, co dělám já i moji kolegové, odporující reformačním vyznáním, ke kterým se hlásí naše církev.
zařazení symbolu kříže do znaku ČCE
k tomu jsem si mimochodem dovolil napsat takovou malou úvahu na http://coena.edunix.cz/komentare/kriz-a-kalich
co se jí nedařilo ani v době, kdy používala útlaku proti českým bratřím.
Pane Hausenbergermayere, co víte o Jednotě bratrské a její bohoslužbě? Při studiu ETF (magisterském a doktorském), které jste zmínil, jsem se zabýval liturgikou katolické i reformačních církví a dějinami zpívané liturgie. Víte že Jednota měla v 16. století zpívanou liturgii a okolo 40% zpěvního repertoáru bratrských kancionálů tvořil (do češtiny přeložený) gregoriánský chorál? Tedy věci, které byste Vy pravděpodobně označil za "katolické"? Snažil jste se poznat lépe minulost své vlastní konfese, nebo vám stačilo to, co jste si přečetl z Aloise Jiráska?
Mimochodem, když jste mě tu tak pěkně představil, rád bych se dozvěděl něco i já o Vás…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód