Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Ti rovnější v ČCE

Od: Anonym: Hledající---.540.540-hotline-nebo- )
Kdy: 13. 11. 2011 18:36
Předmět: Re: Ti rovnější v ČCE

Pane Lachtane, nevím jestli si rezervovanost pražských členů ČCE nezpůsobujete sám, tím že dáváte na odiv svoji nevzdělanost v tom, kdy a za jakým účelem vznikla bible - vidávajíc ji za filosofickou školu. Ovšem fenomén uzavřenosti sborů ČCE není jen pražskou záležitostí. V ČCE je často slyšet - ten je z nás, ten není z nás.ČCE se chová se často jako soběstředná samoúčelná skupina, která se negativně vymezuje vůči tzv. nevěřícímu okolí a také katolíkům. Pro mnohé lidi je noční můrou být jako katolíci. Zažil jsem to, když se v jednom sboru mluvilo o tom, ž by večeře Páně měla být jednou měsíčně a ne jen o velkých svátcích. Bylo mi poněkud trapně, když jsem v zahraničí slyšel od jedné sestry svědectví, jak si při návštěvě jednoho sboru ČCE, který platí za živý a funkční, musela čtyřikrát přesednout, protože vždy někomu zasedla místo, na které byl zvyklý. Samostatnou kapitolou je vliv pomluv v tomto prostředí, kde je skoro každý s každým příbuzným, kde se lidé znají.Ve světě když vás někdo chce vyřídit, dělá to alespoň rovnou. V ČCE je to u jisté části aktivních a vnějšně zbožných lidí, pomocí biblických veršů.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód