Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Bible 21

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 11. 11. 2011 23:01
Předmět: Re: Bible 21

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Vážený pane, tak jestli jste opravdu zažil to, co popisujete v poslední  větě, chápu i všechnu Vaší zbrklou naštvanost, kterou tady v diskusích  projevujete. - Jestli to bylo někde v evangelickém kostele, vzkažte mi  prosím v kterém, pošlu na ně oficiální stížnost.
Vážený pane Wrano, nevím o jaké zbrklé naštvanosti hovoříte, já zde ke všemu přistupuji věcně a s chladnou hlavou, což se nedá vždy říci o některých zde diskutujících. Projděte si případně některé reakce na mé názory. Kupříkladu jsem dnes odpovídal Davidu Protestovi v diskuzním vlákně "Byl Ježíš gnostik?" Jen si to schválně otevřete. A teď k vašemu požadavku ohledně evangelického kostela. Samozřejmě že jsem mnou zmiňovanou zkušenost opravdu zažil. Ale snad si nemyslíte, že zde postavím na pranýř nějakého pana faráře, za takového hlupáka mě snad považovat nemusíte. Řeknu vám ale něco jiného. Není vůbec žádné tajemství a následující informaci můžete získat z mnoha jiných zdrojů. Přijdete-li jako neznámý člověk do některého z pražských evangelických kostelů a teď myslím, ne že tam přijdete jednou a dost, myslím když tam začnete docházet, prostě jako nový člověk odněkud. Komunita toho či onoho kostela vás nepřijme. Speciálně pražské sbory jsou tímto vyhlášené. Uzavřené kroužky kolem faráře nebo i jinak a nikoho mezi sebe nepustí. Není vůbec jednoduché zapadnout do společenství pražského evangelického kostela. Nevěříte? Pátrejte, třeba v převlečení, jako chodil mezi prostý lid král Václav IV. Takže tam máte široké pole působnosti jestliže si chcete na něco stěžovat. Už chápete mojí naštvanost? I když já tomu naštvanost neříkám, to jsou vaše slova.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód