Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Bohoslužba v Krupce - dohra?

Od: Anonym: David Protest.---.8-3.cable.virginmedia.com )
Kdy: 31. 07. 2011 23:40
Předmět: Re: Bohoslužba v Krupce - dohra?

Souhlasím spíše s panem Marcusem. Já myslím (nebo spíše vím), že problém neonacismu je v naší zemi spíše marginální. Problém s romy je mnohem větší. Romové páchají mnohem větší počet trestných činů než neonacisté a procentuálně nesrovnatelně větší než Češi. Tím netvrdím, pokud by mi to nejaký rádoby intelektuál chtěl předhazovat, že romové jsou horší než bílí. Problém, že že stát i takzvané křesťanstvo včetně čce se k tomu staví tak, jako by podporovali romskou kriminalitu a živili její podhoubí. Problém není v tom, že lidé nemají v oblibě romy, to je jen důsledek. Problém je v tom, že romská kultura a běžný styl života je v protikladu se zákony i s pravidly normálního slušného chování a stát s tím nedělá vůbec nic. Stát to ve jménu "rovnoprávnosti" podporuje, jenže jakápak rovnoprávnost. Pokud čech krade nebo terorizuje ostatní, jde do vězení, pokud to dělá rom, je to považováno za projev jeho ublížených citů, "takže v pořádku, musíme postupovat s láskou, jen si tedy kraď, hlavně že se u nás budeš cítit svobodně a v pohodě". Čili klidně se může stát, jako se to často stává, že rom přijde do kostela a dělá že chce dát do misky peníze a místo toho ji vykrade. Ovšem potrestán za takovou drzost být nemůže. Chápu, že devadesát procent z nich jsou tak vedeni už od dětství a nic jiného neznají takže je jim těžko co vyčítat, my bychom byli taky takoví. Ale místo vyčítání romům se spíš ptám: kde je tu nějaký výchovný systém, který by je přinutil chovat se podle pravidel? Já se nedivím, že vedle nich nikdo nechce bydlet protože je jisté že se v okolí brzo začnou ztrácet věci i dít se něco horšího. Je to vina státu, že s tím nic nedělá a místo toho stále omílá neonacismus, jenže to si ti naivkové, proklamující bezbřehou lásku, neuvědomují, že tím, že budou kriminalitu romů podporovat a neonacismus potlačovat, že tím neonacismus akorát posílí. Pak tu bude dvojí zlo. Podle mě je lepší zbavit se jednoho zla dokud tu jen jedno je a pak tu nebude žádné a ne posílit jedno zlo aby nakonec vzniklo druhé. Je mi jasné že tento můj názor bude spoustou blbců považován za rasistický, ale víme přece, že blbci neradi přemýšlí.
Uznávám, že tento komentář se svým zaměřením poněkud vzdálil původnímu tématu, ale v podstatě se tu o ničem jiném než o romech a neonacismu nedebatuje, takže si myslím, že je to v naprostém pořádku.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód