Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexuální aféra v ČCE

Od: Anonym: Jan Chrob---.aev.cz )
Kdy: 18. 06. 2011 08:03
Předmět: Re: homosexuální aféra v ČCE

Bratře Smetano a další. Celý problém téhle diskuze okolo homosexuální aféry v ČCE spočívá v tomto: To, že jsem proti homosexualitě, neznamená, že jsem v nenávisti proti homosexuálně postiženému jedinci jako takovému. To, že je někdo homosexuál, stejně jako kdyby byl třeba kleptoman apod., je samo o sobě, je-li to snad jaksi vrozené postižení či už špatná výchova z rodiny (o to teď nejde), smutný úděl dotyčného zde na zemi. Ale o tohle patrně odpůrcům homosexuality v této diskuzi nejde. To, o co tady kráčí, je, zda budeme schvalovat, pokud dotyčný člověk začne svůj problém také praktikovat (kleptoman krást, homosexuál obcovat s muži…). Proti hříchu musíme mít jasné stanovisko. Rozumíte mi? To, že je někdo homosexuál ve své podstatě bytí, není ještě hřích. Ale pokud začně obcovat s muži, to hřích je. A nyní v čem je celý problém té vleklé homosexuální aféry v ČCE: Je v tom, že církev se sice nestaví zády k takto postiženému člověku, což je správné, ovšem nedokáže nesouhlasit s praktikováním jeho hříchu. Ony jakási vyjádření SR o všem a zároveň o ničem, ze kterých si může každý vybrat co chce, jen aby čeští evangelíci někoho náhodou neurazili - anebo tolerance toho, aby někteří duchovní prezentovali homosexualitu jako něco normálního či dokonce takovým jedincům "požehnat" ke společnému soužití, to je ta chyba, která mně a dalším evangelíkům vadí. Správný postoj mají ostatní církve - jak sdělily - neodmítáme hříšníka, ale jeho hřích. O to má jít. A že jsem biblický fanatik, který ve 21. století slaďuje své svědomí podle Bible? Ano, jsem tedy fanatik a je mi ctí být považován za takového fanatika. Ta poznámka o kalvínovi je vhodná. Co by na tohle téma řekli další otcové (nejen) protestantismu? Nebylo by pro ony moderní evangelíky na místě odtrhnout se od "starých fotrů" a jejich nohsledů (já a spol.) a založit další denominaci čistě v duchu 21. století? Ale to jistě nechceme.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód