Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Stanovisko ČCE k homosexualitě

Od: Anonym: Vít Khail <> ( 212.47.10.--- )
Kdy: 06. 10. 2005 01:01
Předmět: Re: Stanovisko ČCE k homosexualitě

Ahoj všem,
můj názor: jak jsem již napsal jinde k tomuto tématu (nechápu, proč je na toto téma založeno několik diskuzí, ale to je trochu mimo mísu), nemyslím si, že homosexualita je "normální", je to pro mne deformace, jako existují deformace fyzické a nikde v Bibli jsem se nedočetl, že tomu tak nemí. Dále: prohlášení ČCE je alibistické, rádoby tolerantní a cíleně nekonfliktní. Vychází zřejmě z názoru, že pokud se budeme snažit "nerozházet si to" s ostatní, nekřesťanskou společností, bude se nám dařit - ano, určitě se dočkáme poplácání po ramenou, že nejsme jako ti ostatní, zlí křesťani, kteří ostatním nepřejou spokojený život. Nevím ale, zda se nám tak podaří náš hlavní úkol - předávat světu pokud možno nedeformované BIBLICKÉ svědectví o Bohu a evangeliu. Ano, nejdůležitější je přijímat ostatní v lásce a tolerantnosti, stejně jako Ježíš přijímal a stýkal se s prostitutkami, celníky (kolaboranty) a jinými "pochybnými" existencemi. I pro ně je otevřená církev a mají v ní své místo. Nikde ale nenacházím v Bibli to, že by Ježíš takto nemocným lidem, říkal: "to, jak žiješ, je naprosto v pořádku, žij tak dál, je to ok, i tak Tě Bůh bude mít rád". Rozlišujme tedy - určitě neodmítat jinak žijící lidi (i v hříchu, neboť kdo je bez viny, že?), ale na druhou stranu netvrdit, že to, co Bible označuje jako hřích, hříchem není. Alespoň u sebe takovou pravomoc nenacházím.
Stále si ale kladu jednu otázku: co lze homosexuálům doporučit? Žít v celibátu? Víte někdo o nějakém homosexuálovi (nejlíp možná bude vědět diskutující Josef), který se po modlitbách k Bohu stal heterosexuálem?
Shalom homosexuálům i heterosex.přeje Vítek

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód