Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: K ne/potřebnosti církví

Od: Anonym: Anna Glacová---.unet.cz )
Kdy: 25. 05. 2011 16:16
Předmět: Re: K ne/potřebnosti církví

Osobně si neumím představit, jak člověk, který věří, že každou lidskou bytost tvoří Bůh, může něčí částečně neléčitelné zdravotní nedostatky řešit revolverem nebo sekyrkou. Ale třeba si to se svým svědomím umí dát do pořádku. Proti gustu žádný dišputát. Možná že časem přijde řada i na důchodce… Někdo na to holt má žaludek vyvolat porod živého 23 týdenního někdy postiženého dítěte a jaksi ho decentně a rychle zlikvidovat. Jak je pak těm ženám - to už se neptají. Na podpis celého výkonu mají jemnocitně jen pár vteřin, to si ani nestihnou celý výkon přečíst. Pokud pak mají následně nějaké psychické problémy - tím se prenatální ambulance již nezabývá, pro labilnější typy tu máme psychologické ambulance…Mám tetu - nevěřící - která labilní není ani trochu, ale popotratovým syndromem trpí již po desetiletí, protože se to vše kolem seběhlo velmi rychle a nebylo žádného povzbuzujícího slova, náznaku jiné cesty…jako lékařka si navíc po potratu zjistila, že dítě bylo bez předpokládané vady. Bylo by podobně staré jako já. Při mých výročích se občas ozve, že i to její neexistující dítě bude mít zítra narozeniny, že by jí zajímalo, co by teď dělalo, učilo se, vdávalo se atd… Někteří lékaři v koncentrácích, kteří dělali pokusy, se také někdy označovali za věřící. Hlavně ale asi věřili nacistické ideologii, křesťany byli asi hodně "z rychlíku". Nejsem za každou cenu prolaifista; než andělíčkářky, tak raději pro pevně rozhodnuté typy potrat v nemocnici; ale s etikou a poctivým přístupem dnešní šlechtitelství na prenatálních pracovištích má společného jen velmi málo, pokud vůbec co. Spíše se to začíná podobat firmě na chov dobytka, kde osobě těhotné se nenechá téměř žádný čas na vlastní uvažování, na vlastní názor - osobní zkušenost. Myslím si, že možnosti medicíny jsou dílem lidského rozumu, který nám dal Bůh - a uplatnění těchto vědeckých poznatků v praxi je věc lidská (viz např. Albert Einstein a jeho názory na využití vědeckých poznatků po využití atomové bomby v praxi). Když o smrti někteří doktoři rozhodují dnes a denně jako na běžícím pásu a v jistém větším množství, domnívám se, že jejich svědomí se značně otupuje. Co se týká Matky Terezy a jejího medicínského přístupu - to nemohu posoudit, o tom mi nic není známo. Likvidace nevyhovujících osob je trochu jiné téma než léky a tišení bolesti. Ale když jste se ptal - asi většina léků je při správném užívání eticky přijatelných. K těm pro mne neetickým - jsou kosmetické firmy, které docela draho nakupují pozůstatky části naší nové generace, to si pak draze nakupujeme na zlepšení celulitidy.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód