Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Nestranná historie?

Od: Anonym: Jim---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 23. 05. 2011 14:45
Předmět: Re: Nestranná historie?

Tak to ne, s Ježíšem jsem se osobně bohužel nesetkal. Zato tento dojem mám u většiny křesťanů, ti přesně vědí jaký je Bůh, jaké má vlastnosti, co tím či oním myslel, jaké má plány s člověkem a lidstvem a že je nutné mu sloužit…atd. Byli mezi vámi i tací, dokonce na oficiální úrovni, kteří si troufli tvrdit, že někteří lidé jsou předurčeni ke spasení a jiní zase k zatracení – byli pravděpodobně na jedné z pracovních porad v nebi, kde se zrovna řešilo, jak to bude s člověkem. Tak trochu přibrzděte, pane Vejvodo. A že jste v průběhu času některé teze opustili jako teorie až příliš přitažené za vlasy svědčí pouze o tom, že si uvědomujete nutnost korigovat některá tvrzení pod tlakem doby – to vám budiž k dobru. Ale řekněte mi, nejsou tyto případy zrovna tím nejlepším precedentem, že postupně se ukáže, že bude třeba zkorigovat další a další "pravdy" obsažené v bibli? Vždyť byla doba, kdy církev za tvrzení že země je kulatá, upalovala. A tvrdila opak. Pod tlakem vědeckých poznatků musela ustoupit. Kde máte záruku, že tyto případy z minulosti jsou už vyčerpány, a to, co dnes v bibli zůstalo je čistá, neomylná a nezpochybnitelná pravda? Jestliže toto tvrdíte, že pravdu o Bohu, jak vám ji zprostředkuje bible je stoprocentní pravda, pak jako byste řekli – máme přímou linku do nebe. A jsme u jádra věci, o zemi, o vesmíru můžete poznat leccos, ale o Bohu? Něco ano, ale to vám dává právo vytvářet zde věroučné systémy a vnucovat je lidem? A že bylo křesťanství v minulosti lidem vnucováno, o tom se snad nechcete přít. A že fungují nejrozličnější psychologické mechanismy ovlivlivňující postoje člověka to už pochopili náboženští činovníci (bez rozdílu vyznání) již dávno.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód