Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdy se ČCE probudí?

Od: Anonym: Jim---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 21. 05. 2011 23:22
Předmět: Re: Kdy se ČCE probudí?

Já to, s dovolením, vidím jinak. Ani na jeden můj argument jste mi věcně a smysluplně neodpověděl. To svědčí pouze o jediném – nedokážete objektivně diskutovat. To platí i o vašem bratru Chrobovi. Uvedl jsem zde mnoho příkladů proč se na křesťanství dívat kriticky. Na nic jste nereagovali a když, tak způsobem člověka zpracovaného ideologií. Dnešní svět je jiný než býval před dvěma tisíci lety a i člověk je jiný. Je schopen samostatně přemýšlet a nevěří na povídačky, které fascinovaly lidi v dobách starověku. Používá rozum a poznatky, které dříve neexistovaly. A proto jestliže bude církev stále mluvit k dnešnímu člověku jazykem středověku, bude se i duchovně založeným lidem jen a jen vzdalovat. To je ta reforma a srozumitelnost zvěsti, pokud vám to nedochází. Lidská společnost prodělala bohaté zkušenosti s totalitní mocí a není náhoda, že struktura církve a totalitních režimů jsou si velice podobné. Analyzujte atributy církve a atributy komunismu nebo nacismu a musí vás doslova šokovat jak jsou si podobné. Nemůžete chtít od vzdělaných lidí, aby si toho nepovšimli. Přeji vám hodně zdravého rozumu.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód