Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdy se ČCE probudí?

Od: Anonym: Jim---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 21. 05. 2011 18:51
Předmět: Re: Kdy se ČCE probudí?

Naprosto souhlasím, že věřící společenství potřebuje, ale ta závorka se středníkem na konci není vůbec na místě. Snad nechcete někomu, kdo má vlastní názor, namlouvat, že ČCE je jedinou, v nejlepším případě, jednou z možných alternativ. Ve svém úvodním příspěvku jsem hovořil, doufám, zcela jasně. Jde o mederní, svobodný, samostatný názor. A ten se v ČCE ani v žádné jiné křesťanské církvi nenosí. Víra v Boha je totiž možná i bez vykupitelské oběti Ježíšovy, bez zázraků, o kterých se v křesťanských církvích nediskutuje a je nutno je bez pochyností přijmout, bez nalinkovaného nebe, pekla a očistce atd. další si dosaďte sám. Takže snad si již rozumíme. Víra není jako houska na krámě, tu si nelze koupit, dostat nebo si jí nechat z kazatelny vysvětlit. To je hluboce niterný problém každého, kdo žije nějakou formu spirituality. Jsem ochoten pouze připustit, ře lidové náboženství, jakým je právě křesťanství a které bylo vytvořeno právě pro co nejširší okruh "spotřebitelů" (ne ovšem Ježíšem), plně vyhovuje každému, kdo nechce nebo není schopen samostatně promýšlet svůj vztah k Bohu a hledat pravdu. V tomto směru ho lze akceptovat, ale vadí mi, když křesťané tvrdí, že dostali od Pána Boha patent na rozum a všichni ostatní, kteří to vidí poněkud jinak, jsou úplně vedle.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód